PiRâMídas je producirao BBS, a počinje s posvetama Hermesu, Lao Tseu i Einsteinu između ostalog, što govori o glavnim izvorima inspiracije za ovog umjetnika te detaljnoj i dugotrajnoj pripremi. Također ne smijemo izostaviti Leonarda da Vincija, čije je učenje o perspektivi (na osnovu Posljednje večere) doslovno preneseno u film. Početak realizacije tog projekta započeo je 1972. godine, a završena je punih dvanaest godina kasnije. PiRâMídas je geometrijsko vremensko putovanje vlakom. Određena ne/pomična točka u vremensko prostornom kontinuumu. Kao što je ustvrdio Marijan Krivak: “U svakomu pogledu to je čisti strukturalni film, koji postavom tematizira postav filmske kamere, odnosno primjere obrnute slike. Film pokazuje relativnost perspektive kao osnove svakog umjetničkog rada. Odnosi gore-dolje, lijevo-desno, naprijed-natrag, ovdje-tamo... trajnim su dijelom autorskoga jezika Galetina mistična stvarateljskog koordinatnog sustava, u kojemu on provodi pokuse s naravi medija.
Vožnja prugom, do određene točke u prostoru i vremenu, sadržajni je element filma. Isti se kadar-okvir obrće oko svoje osi u četiri različita položaja, napravivši puni krug od 360° stupnjeva. Vožnju prati zvuk visokoga ženskog pjevačkog glasa. (S vremenom trošenja filmske kopije taj je zvuk poprimio neobična obilježja.) Na određenom prostorno-vremenskom mjestu i trenutku filma vožnja se projicira unatrag – prema polazišnoj točki. Iz današnje perspektive, film izaziva mnogobrojne asocijacije, uglavnom vezane uz pojedina poglavlja svjetske povijesti avangardnog i alternativnog filma. PiRâMídas 1972-1984 pogodan je i za prikazivanje mogućnosti i konzekvencija fenomena što se naziva prošireni film.”
(Izvor: http://www.hfs.hr/nakladnistvo_zapis_detail.aspx?sif_clanci=1113.)
Barbara Wurm kaže: “…Brojne skice i dijagrami dokazuju važnost Galetina poznavanja pitagorejskog učenja, kabale, astrologije ili jednostavno njegovu fascinaciju brojkama, posebno brojevima 7 i 9. Svoj vrhunac ona doseže u dijagramu koji PiRâMídas 1972-1984, zahvaljujući kombinatorici na kojoj se temelji, svrstava između Jupitera, Saturna, Gilgameša i Ozirisa.” (Izvor: Krajolik nulte točke, Zagreb: MSU, 2011.)