Kao i cijeli projekt, ovaj glazbeno-edukativni modul polazi od promišljanja, istraživanja i razvoja novih pristupa u učenju glazbe: stavlja naglasak na međusobno slušanje, nastoji otvoriti i proširiti zvukovne svjetove mladih tinejdžera te potiče mlade na zajedničko muziciranje dajući prednost zajedničkom stvaranju prije nego izvedbi i interpretaciji tradicionalnog notnog zapisa. Voditelji i voditeljica radionica nastoje polaznicima ponuditi šire shvaćanje i razumijevanje glazbe te što sve glazbe može biti, istovremeno ne zanemarujući važnost razvoja izvođačkih vještina na akustičkim i elektroničkim instrumentima. Među važnijim ciljevima programa svakako je poticanje stvaralačke slobode mladih, poticanje otvorenosti ka drugom i drugačijem te osvještavanje auditivne percepcije.
Nenad Sinkauz, u svojem se radu s tinejdžerima posebno fokusirao na zajedničko stvaranje zvučnih pejzaža te na grupnu improvizaciju temeljenu na zadanim atmosferama, situacijama i vizualizacijama. Dio radionica Sinkauz je posvetio učenju korištenja gitarskih pedala i efekata, istraživanju zvukova instrumenata te efektiranju glasa. Njegove metode rada obuhvaćaju i vježbanje gustoće zvuka, bilo pojedinačno ili među članovima benda, vježbanje izričaja manjih sastava – dueta i trija te raznovrsne ritmičke vježbe (držanje beata, razlamanje ritmova, groove, ubrzavanja i usporavanje i sl.).
Nenad Kovačić posvetio se prepariranju instrumenata, sviranju električne gitare pomoću električnog gudala EBowa, sviranju instrumenata pomoću predmeta kao što su staklena bočica ili drveni štapići te istraživanju zvukovnog spektra seta bubnjeva ovisno o vrsti palica koje bubnjar koristi kao i o samom načinu izvođenja. Tijekom radionica Kovačić se bendu priključivao na bas gitari, stavljajući naglasak ne samo na međusobno slušanje, nego i na međusobno (muzičko) reagiranje te važnost postepenog razvoja određene glazbene ideje.
Pavle Jovanović naglasak je stavio na razrađivanje muzičkih detalja, vježbanje ritma i dinamike te razvoj izvođačkih vještina. Jovanović je radio i na razumijevanju i korištenju muzičke terminologije, produbljujući kod polaznika razumijevanje konstitutivnih elemenata glazbenog djela kao i djela u cjelini. Članove benda Sešija koji je nastao kroz ovu radionicu uveo je u područje grafičke notacije, polazeći od grafičke partiture skladatelja Zorana Šćekića, “Konstrukcija 3.1.”, koju su bend i mentor zajedno izveli na završnom koncertu.
Muzikologinja Davorka Begović, ujedno i voditeljica projekta, zajedno s mentorima je osmislila cjelokupni edukativni modul i sadržaj pojedinačnih radionica. Zajedničkim gledanjem dokumentarnog filma, pripremom i provedbom zajedničkog slušanja te razgovorima uvodila je polaznike u svijet eksperimentalne glazbe proširujući njihovo poimanje i razumijevanje glazbe. Inicirala je i facilitirala razgovore s članovima benda, analizirajući njihove pojedinačne improvizacijske sesije.
Bend Sešija su:
Dan Herceg - bubnjevi
Bartol Knežević - gitara
Jan Knežević - synth
Mak Rizvanović - synth
Filip Šarić - gitara
„U ovoj radionici mi je najzanimljiviji bio pristup glazbi s kojim se nisam prije toliko susretao, a najizazovnije mi je bilo naučiti se koristit sintesajzerom i nalaziti savršene zvukove na njemu.“ Jan Knežević (13)
“Najzanimljiviji mi je bio način rada koji me poticao da sam radim muziku.” Mak Rizvanović (14)
“Najkorisnije znanje koje nosim s ove radionice je da muzika ne mora uvijek biti isti ritam ili čitanje nota ili sviranje drugih pjesama nego može biti i eksperimentiranje i stvaranje novih zvukova ili skladbi pa čak možda i pjesama.” Dan Herceg (15)