Raspored

četvrtak 22.11.2018. - srijeda 05.12.2018.

  • 10:00-18:00 Kratki spoj - radionica sa studentima ALU, FER i FFZG @ Galerija Šira, Preradovićeva ul. 13, Zagreb

četvrtak 06.12.2018.

  • 19:00 Otvorenje izložbe Kratki spoj @ Galerija Šira, Preradovićeva ul. 13, Zagreb
  • 11:00 - 20:00 Izložba Kratki spoj u Galeriji Šira - svaki radni dan @ Galerija Šira, Preradovićeva ul. 13, Zagreb
  • 11:00 - 13:00 Izložba Kratki spoj u Galeriji Šira - subotnje radno vrijeme @ Galerija Šira, Preradovićeva ul. 13, Zagreb

petak 07.12.2018.

  • 19:30 - 20:30 Tin Dožić (HR) - re-cycles | performans + razgovor s umjetnikom @ Beton kino, Dom mladih, Split

subota 08.12.2018.

  • 10:30 - 12:00 Klara Petrović (KONTEJNER) - Slučaj: Device Art | kustoska radionica @ Beton kino, Dom mladih, Split
  • 12:00 - 12:30 KONTEJNER - Kratki spoj | predstavljanje projekta @ Beton kino, Dom mladih, Split
  • 14:00 - 17:00 Špela Petrič (SI) - Napad klonova mrkve | radionica kloniranja @ Beton kino, Dom mladih, Split
  • 17:30 - 19:30 Navid Navab (CA) - Improvizirana igra alkemijskom tvari | umjetnička radionica @ Beton kino, Dom mladih, Split
  • 20:00 - 21:00 Adam Donovan i Katrin Hochschuh (AU/DE) - Psychophysics Machine | performans + razgovor s umjetnicima @ Beton kino, Dom mladih, Split

četvrtak 13.12.2018.

  • 18:00 Predavanje: Adam Donovan i Katrin Hochschuh @ Kabinet slikarskog odsjeka, Akademija likovnih umjetnosti, Ilica 85, Zagreb. Otvoreno za javnost.

ponedjeljak 17.12.2018.

  • 18:00 Predavanje: Saša Spačal @ Kabinet slikarskog odsjeka, Akademija likovnih umjetnosti, Ilica 85, Zagreb. Otvoreno za javnost.

utorak 18.12.2018.

  • 19:00 STROJEVI NISU SAMI - otvorenje centralne izložbe @ Muzej suvremene umjetnosti, Avenija Dubrovnik 17, Zagreb. Radno vrijeme izložbe: do 3.2.2019., svaki dan osim ponedjeljka, od 11:00 do 18:00. Cijena ulaznice: 30,00 kn. Besplatna vodstva za građane (hrvatski jezik): svake subote u 16:00 h.
  • 19:00 Dnevni boravak učenika-umjetnika: kolekcija namještaja, dizajn i produkcija učenika i mentora Škole primijenjene umjetnosti i dizajna u Zagrebu @ Muzej suvremene umjetnosti, Avenija Dubrovnik 17, Zagreb. Izložba je otvorena do 3.2.2019., a ulaz se ne naplaćuje.
  • 22:00 - 04:00 Device_art afterparty: Analog moves w/ Blažević & Боровић @ Podmornica (kompleks Katran), Radnička cesta 27, Zagreb

četvrtak 20.12.2018.

  • 16:00 - 21:00 PANELI O UMJETNOSTI, TEHNOLOGIJI I DRUŠTVU *program se održava na engleskom jeziku
  • 16:00 - 16:45 Uvodni panel o projektu Kratki spoj. Moderira: Klara Petrović (KONTEJNER)
  • 16:45 - 17:00 Pauza za kavu
  • 17:00 - 18:00 Postmordijalne bare: tekućine, goriva i druge dragocjene materije | Marnix de Nijs (NL), Saša Spačal (SI), Ida Hiršenfelder (SI), Tin Dožić (HR). Moderira: Luja Šimunović (KONTEJNER)
  • 18:00 - 18:30 Piće i druženje w/ DJ Borovich (HR)
  • 18:30 - 19:30 Autonomni odnosi: akcije, reakcije i zapetljani suvereni sistemi | Luiz Zanotello (BR/DE), Ralf Baecker (DE), Adam Donovan (AU), Katrin Hochschuh (DE). Moderira: Luja Šimunović (KONTEJNER)
  • 19:30 - 20:00 Piće i druženje w/ DJ Borovich (HR)
  • 20:00 - 21:00 Tehnomitologije: konceptualni strojevi, stolne kozmologije i intimne vibracije | Navid Navab (IR/CA), Martin Howse (UK), Mirjana Vodopija (HR). Moderira: Luja Šimunović (KONTEJNER)
  • 21:00 - 00:00 KONCERT: Transonik (HR) + piće i druženje w/ DJ Borovich (HR)

subota 05.01.2019.

  • 11:30 - 13:00 Ljudski i robotski um = um košnice (hrvatski jezik) - radionica za djecu, ciklus Mali i veliki, cijena: 10,00 kn

subota 12.01.2019.

  • 16:00 - 17:30 Automata: Živuće naprave - dvojezična hrvatsko-engleska radionica za djecu, sudjelovanje se ne naplaćuje

subota 19.01.2019.

  • 16:00 - 17:30 Zlatna groznica (hrvatski jezik) - radionica za djecu, sudjelovanje se ne naplaćuje

ponedjeljak 21.01.2019.

  • 16:00 - 18:00 POSEBNO GOSTUJUĆE PREDAVANJE | Mate Rimac (CEO i osnivač Rimac Automobili): Tehnologija kao sredstvo za rad, izvor kreativnosti i poslovni cilj @ Muzej suvremene umjetnosti u Zagrebu (dvorana Gorgona), Avenija Dubrovnik 17. Predavanje će se održati na engleskom jeziku.

subota 26.01.2019.

  • 11:00 - 18:00 Kino program @ Muzej suvremene umjetnosti (ekstenzija), Avenija Dubrovnik 17, Zagreb
  • 16:00 - 17:30 Bio-mimikrija: Mehanička čudovišta (dvojezična hrvatsko-engleska radionica za djecu), sudjelovanje se ne naplaćuje
  • 18:00 - 22:00 PROGRAM PERFORMANSA | Future DiverCities Lab u Zagrebu: Mathias Loose (NO) - Zvučni dnevnik; Valentin Durif (FR) - Radosni građani povjerovat će stroju; Jiska Huizing (NL/NO) - Iskidani zapisi; Lucas Paris (FR) - Antivolume; Elio Libaude (FR) - Kokoliti @ Muzej suvremene umjetnosti, Avenija Dubrovnik 17, Zagreb

nedjelja 27.01.2019.

  • 11:00 - 18:00 Kino program @ Muzej suvremene umjetnosti (ekstenzija), Avenija Dubrovnik 17, Zagreb

utorak 29.01.2019.

  • 18:00 - 22:00 PROGRAM PERFORMANSA | Future DiverCities Lab u Rijeci: Mathias Loose (NO) - Zvučni dnevnik; Valentin Durif (FR) - Radosni građani povjerovat će stroju; Jiska Huizing (NL/NO) - Iskidani zapisi; Lucas Paris (FR) - Antivolume; Elio Libaude (FR) - Kokoliti @ Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka

subota 02.02.2019.

  • 11:30 - 13:00 Tko su anđeli? (hrvatski jezik) - radionica za djecu, ciklus Mali i veliki, cijena: 10,00 kn