MemorijaBarbara Miše (HR)

Memorija, pokušaj ilustriranja specifičnih procesa pamćenja te načina na koji se određene informacije infiltriraju u našu svijest i/ili podsvijest.

Tako ova cjelina obuhvaća pet različitih funkcija:
1. Spiral, bazirana na informacijama o jednom događaju dobivenih od druge osobe,
2. Primordial, koja kreće od studije o memoriji vode Jacquesa Benveniste,
3. Trauma, koja ilustrira proces prebacivanja fokusa u percepciji prilikom doživljavanja traumatičnog iskustva i njegova evokacija u podsvjesnom,
4. Repetition, koja se bavi kratkotrajnim sjećanjem i
5. Short-term well, koja to isto kratkotrajno sjećanje, repeticijom pohranjuje i prebacuje u "bunar" dugotrajnog.

Barbara Miše (HR)

Barbara Miše (Split, 1994.), studentica je na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu na Odsjeku za animirani film i nove medije. Tijekom srednje škole sudjelovala je na jednoj grupnoj izložbi i nekoliko oslikavanja javnih prostora. Svoje radove izlagala je na filmskim festivalima u Varaždinu (International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin, 2014.), Rijeci (Student International Film Festival, 2015.) i Karlovcu (Four River Film Festival, 2014.), kao i na nekoliko grupnih izložbi, primjerice na Sveučilištu Metropolitan u Londonu, 2016. i u Galeriji Miroslav Kraljević, Zagreb, 2016.

kontakt: semibarbara@gmail.com